Breaking News

Brak pomysłu na zimowy weekend? Zacznij od sauny

 

Już od wielu lat ludzie cieszą się niezwykłym wynalazkiem, jakim jest sauna – przede wszystkim w celu zasięgnięcia relaksu w bezstresowym środowisku. To niesamowite pomieszczenie pochodzi z Finlandii, ale teraz sauna jest używana na całym świecie, zarówno w hotelach, w spa, jak i w domach. Zgadza się, w dzisiejszych czasach, dość popularna jest sauna ogrodowa, którą można zbudować w zaciszu własnego domu. Bez wątpienia, korzystanie z sauny jest stosowane przez wiele osób, ale nie każdy wie, że takie pomieszczenia mają cały szereg zaskakujących korzyści zdrowotnych – szczególnie teraz, w czasie zimowego okresu. Gdy zima puka niespodziewanie do drzwi wywołuje to skrajne emocje. Niektórzy z nas to kochają, a niektórzy nienawidzą. Ale każdy z nas może się z tym zgodzić, że w tym czasie najważniejsza jest filiżanka gorącej herbaty oraz ciepły koc. Teraz nadszedł czas, aby dodać trzecią pozycję do tej listy – saunę. W okresie zimowym warto jest korzystać z sauny. A dlaczego to takie ważne? Oto 3 najważniejsze powody, dla których warto korzystać z sauny zimą.

1. Poprawia nastrój

Chyba każdego z nas dopada stres myśląc o pracy i wtedy każdy z nas może zaobserwować u siebie znaczny spadek energii i nastroju. Osoby spędzające czas w saunie szybko zauważają, że ich poziom energii jest wyższy i to na dłużej. Według opinii wielu osób, korzystanie z sauny to doskonały sposób na stres. Dzieje się tak, ponieważ wchodząc do sauny odcinasz się od całego świata, od zgiełku życia codziennego, od problemów. Ponadto, jeśli jesteś podatny na stany depresyjne lub odczucie znużenia w okresie zimowym, to powinieneś wiedzieć, że korzystanie z sauny pomaga uwolnić endorfiny. Te niezwykłe hormony wzmacniają nastrój Twojego organizmu i szybko Cię odprężają. Endorfiny są potocznie nazywane hormonami „szczęścia”, ponieważ pomagają się zrelaksować i poczuć się szczęśliwym.

2. Poprawia zdrowie

Wiadomo, że ruch to zdrowie. Ćwiczenia mogą być wyzwaniem o każdej porze roku, ale szczególnie trudno znaleźć motywację i energię do ćwiczeń w mroźne zimowe miesiące. Niezależnie od tego gdzie ćwiczysz, zimowa aura nie sprzyja aktywności fizycznej. Dlatego to, czego potrzebujesz zimą to sauna. Oczywiście, należy pamiętać, że sauna nie zastąpi ćwiczeń i wszystkich korzyści, jakie dają. Ale jest jedna rzecz, która sprawia, że sauna to właściwy zamiennik ćwiczeń fizycznych – sauna sprawia, że ​​się pocisz, a wraz z potem usuwane są toksyny z organizmu. Ponadto, wzrasta tętno i naczynia krwionośne się rozszerzają i następuje wzrost przepływu krwi, co oznacza, że sauna poprawia krążenie. Skutkiem tego, serce lepiej funkcjonuje, ponieważ pompowane jest więcej krwi.

3. Łagodzi objawy

Nigdy nic nie jest do końca pewne – oczywiście, oprócz zimowego sezonu grypowego. Jeśli ciężko znosisz objawy przeziębienia i grypy (katar, kaszel, ból gardła, itd.) lub zwyczajnie chcesz się uchronić przed zachorowaniem, wystarczy, że odwiedzisz w weekend saunę. Według badań, regularne korzystanie z sauny korzystnie wpływa na zdrowie i odporność. Dzieje się tak, ponieważ wysoka temperatura w saunie pomaga zwalczyć rozwój wirusa. Ponadto, wysoka temperatura pomaga oczyścić zatoki i pozbyć się wszystkich toksyn. Warto również pamiętać, że korzystanie z sauny pomaga w szybszym powrocie do zdrowia po zachorowaniu na grypę czy przeziębienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *