Breaking News

Sprawdzone olejki zapachowe online

 

Olejki eteryczne a olejki zapachowe – czym się różnią?

Bardzo często olejki eteryczne i zapachowe uznawane są za ten sam rodzaj produktu. W rzeczywistości różnią się one między sobą. Czym są olejki eteryczne, a czym olejki zapachowe? Kiedy warto stosować te rodzaje olejków?

Czym różni się olejek eteryczny od zapachowego?

Chociaż zarówno olejek eteryczny, jak i zapachowy wydzielają zapach, to jednak produkty te różnią się między sobą swoim pochodzeniem oraz składem. Przekłada się to również na ich działanie.

Olejki eteryczne są produktami naturalnymi. Są one pozyskiwane z roślin, między innymi z cytrusów, kwiatów, liści czy igieł roślin jak pomarańcza, cytryna, róża, sosna, bazylia, mięta, by wspomnieć tylko o paru. Naturalne olejki eteryczne zawierają w składzie prozdrowotne substancje.

Z kolei olejki zapachowe są rodzajem produktów o pochodzeniu syntetycznym. Oznacza to, że nie powstają one z substancji naturalnych. Służą one głównie do aromatyzowania pomieszczeń i nie mają właściwości prozdrowotnych.

Zastosowanie olejków eterycznych i zapachowych

Inny skład powoduje, że olejki eteryczne oraz olejki zapachowe mają również inne zastosowanie.

Najszersze spektrum działania dotyczy olejków eterycznych, ponieważ mogą być one używane w poniższych celach:

  • Aromatyzowanie pomieszczeń – można używać ich w kominkach zapachowych, aromatyzerach elektrycznych, nawilżaczach powietrza. Także nadają się do przygotowywania samodzielnych zawieszek zapachowych, woreczków, sprayów, dyfuzorów, świeczek, które mogą nadawać wnętrzom zachwycający aromat.
  • Leczenie dolegliwości – są one używane między innymi podczas leczenia dolegliwości układu oddechowego, ale również mogą pomagać w kuracji dolegliwości skórnych, infekcji, bólów.
  • Działanie kosmetyczne – olejki nie tylko powodują, że pielęgnacja twarzy i ciała jest przyjemniejsza, ale również umożliwiają one łagodzenie trądziku czy regulację wydzielania sebum przez skórę.
  • Sprzątanie – olejki doskonale nadają się do przygotowywania własnych detergentów, za ich pomocą mogą one nie tylko piękniej pachnieć, ale także mają właściwości odkażające.

Z kolei olejki zapachowe przeznaczone są głównie do aromatyzowania pomieszczeń. Można używać ich w kominkach zapachowych, przygotowywać z nich spraye, zawieszki zapachowe, dyfuzory zapachowe, więc pod tym względem mają one podobne właściwości do olejków naturalnych.

Jak wybrać odpowiednie olejki?

Wybierając właściwe olejki eteryczne albo zapachowe, warto postawić na produkty wysokiej jakości, które będą działały skutecznie i będą bezpieczne.

Najlepiej wystrzegać się bardzo tanich olejków eterycznych, olejków nieznanych nam producentów, olejków, co do których nie mamy pewności, że mają one pochodzenie naturalne.

Obecnie bardzo często kupowane są naturalne olejki eteryczne oraz sprawdzone olejki zapachowe online. W sklepach internetowych można znaleźć szeroki wybór olejków od wielu producentów i dopasować je do swoich potrzeb.

Warto przy tym wskazać, że wysokiej jakości olejki eteryczne są droższe od olejków syntetycznych – zapachowych, co wynika z ich pochodzenia oraz procesu produkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *