Breaking News

Omega 3 źródło pochodzenia w suplemencie diety.

Kwasy tłuszczowe omega-3 to związki należące do grupy tłuszczów stanowiących bardzo ważny element codziennej diety. Zbilansowana i dobrze skomponowana dieta zdrowego człowieka powinna pokrywać jego zapotrzebowanie energetyczne oraz zawierać wszystkie składniki, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wszystkich narządów, rozwoju, a także do zachowania dobrego stanu zdrowia. kwasy tłuszczowe omega-3 mają wiele korzyści dla zdrowia człowieka i są uznawane za niezbędne składniki odżywcze. Odgrywają one ważną rolę w fizjologii człowieka, szczególnie w mózgu i siatkówce oka.

Suplement diety może być użytecznym sposobem zapewnienia, że otrzymujesz wystarczającą ilość kwasów tłuszczowych omega-3.

Olej rybny jest popularnym suplementem omega 3 źródło – calanoil.pl pochodzącym z ryb. Olej z kryla jest innym źródłem kwasów omega-3.

Omega-3 kwasy tłuszczowe [nie są ograniczone do] oleje rybne [i olej z kryla], ale można je znaleźć w wielu omega-3 suplementów na rynku. Inne źródła omega 3, takie jak nasiona lnu i nasiona chia są również wspólne omega 3 suplementy; omega-3 kwasy tłuszczowe korzyści dla osób cierpiących na choroby serca, wysokie ciśnienie krwi, niektóre rodzaje raka. omega-3 suplementy kwasów tłuszczowych może również pomóc w depresji i niektórych innych problemów zdrowia psychicznego, takich jak ADD i ADHD, według niektórych wstępnych badań. omege-3 suplementy kwasów tłuszczowych może mieć wpływ na czynniki ryzyka cukrzycy, w tym poziom cholesterolu, trójglicerydów i kontroli cukru we krwi. Te omega 3 korzyści zostały przypisane przynajmniej w części do omega-3ma działanie przeciwzapalne.

Szukając suplementu omega-3, ważne jest, aby wybrać taki, który jest wysokiej jakości i został przetestowany pod kątem czystości. Kwasy tłuszczowe omega-3 w suplemencie diety powinny pochodzić z dobrego źródła, takiego jak oleje rybne lub olej z kryla. Ważne jest również, aby szukać suplementu, który został certyfikowany przez stronę trzecią, taką jak International Fish Oil Standards Program (IFOS) lub Marine Stewardship Council (MSC). Certyfikat ten oznacza, że kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte w suplemencie pochodzą ze zrównoważonych, dziko łowionych ryb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *