Breaking News

W spokojnym i zielonym otoczeniu nowoczesność i technologia łączą się

Miejską atmosferę Krakowa przyjemnie przerywają małe, idylliczne domki, które nie są kopiami jednych i drugich i mają swój własny, niepowtarzalny styl. Domy znajdują się w pobliżu dobrze strzeżonych kompleksów apartamentowych, dzięki czemu można bez obaw spacerować po okolicy.

Każdy dom szeregowy ma swój niepowtarzalny projekt – od klasycznej architektury po wzornictwo przemysłowe. Dodatkowo, budynki otaczające domy zostały wybudowane specjalnie na potrzeby tego projektu – nie mają one precedensu na polskim rynku nieruchomości!

Proste inwestowanie w nieruchomości

Najbardziej podstawową formą inwestowania na każdym rynku jest nabycie akcji po niskiej cenie, a następnie sprzedanie jej po jakimś czasie za jak największą sumę pieniędzy. Można zarobić dużo pieniędzy szukając możliwości inwestycyjnych. Sprzedającym mieszkania, domy czy grunty często zależy na czasie i na tym, czy inwestor dysponuje gotówką, co może przyspieszyć transakcję. W rezultacie mogą sprzedać swoją nieruchomość poniżej wartości rynkowej, aby pozbyć się jej tak szybko, jak to możliwe.

Znalezienie miejsca do zamieszkania może być trudne. Na dzisiejszym rynku panuje duża konkurencja – domy po okazyjnych cenach są poszukiwane przez nabywców, którzy chcą w ten sposób zrealizować własne cele mieszkaniowe, a także pośredników, którzy chcą zarobić na takich zakupach. Inwestorzy muszą wykazać się refleksem, zrozumieć rynek i poświęcić czas na codzienne przeglądanie ogłoszeń o bezpośredniej sprzedaży nieruchomości na licznych stronach internetowych, a także w druku z reklamą zarówno tradycyjnych, jak i nowych nieruchomości.

Zły stan techniczny i wizualny mieszkania lub domu jest często powodem obniżenia wartości nieruchomości znacznie poniżej wartości rynkowej. Wbrew pozorom może to być kolejna okazja do zarobienia pieniędzy, ponieważ czasami samo wykonanie czynności związanych z obracaniem nieruchomościami podniesie wartość docelową mieszkania i sprzeda je w krótkim czasie z dużym zyskiem.

Dla inwestora flipping nieruchomości jest tym bardziej atrakcyjny, jeśli może on wykonać znaczną część prac we własnym mieszkaniu, które będzie remontowane. Choć wymaga to czasu, to przekłada się na możliwość wysokiego zarobku z całej inwestycji w stosunkowo krótkim czasie. Aby znaleźć taką nieruchomość na współczesnym rynku, trzeba wiedzieć, jak się do tego zabrać i dobrze odrobić pracę domową.

Co to jest dom szeregowy?

Ponieważ domy szeregowe są budowane głównie z myślą o całej rodzinie, mają one zazwyczaj więcej pokoi i mniejszy taras. Ponadto, ponieważ domy szeregowe wymagają zazwyczaj mniejszej powierzchni do zabudowy niż domy wolnostojące, tarasy raczej nie są tak duże, jak te widoczne na tradycyjnych planach domów. W Krakowie z pewnością bardziej popularne będą kamienice ze względu na ich wyższy standard. Jedną z głównych zalet domów w zabudowie szeregowej jest to, że pozwalają zaoszczędzić pieniądze przy zakupie działki pod budowę – często można kupić działki z zabudową szeregową zamiast domów jednorodzinnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *